odszkodowanie za błedy

Rozmawiamy o wszystkim, co nie ma związku z komputerami i internetem. To miejsce na podzielenie się zainteresowaniami, ciekawostkami, a nawet problemami.
Awatar użytkownika
Anastazja_81
Posty: 0
Rejestracja: 05 sie 2021, 5:51

odszkodowanie za błedy

Post autor: Anastazja_81 »

Walczyliście kiedyś o odszkodowanie ze szpitalem za błędy medyczne, których szpital się dopuścił? Jak sobie z tym poradziliście? Jak to wyglądało w praktyce? Trudna to była walka czy jednak poszło w miarę gładko?
Bartuś

Re: odszkodowanie za błedy

Post autor: Bartuś »

Z błędami medycznymi miał styczność znajomy, cały proces ciągnął się dwa lata i nic nie zyskał - ich prawnicy byli najwyższej klasy i nie dało się nic ugrać, a jedynie stracił sporą ilość nerwów. Zależy też o jaki błąd medyczny Ci chodzi, to możesz napisać. Wiem, że za takie sprawy jak potrącenie pieszego na pasach odszkodowanie jest tylko formalnością, bo wystarczy przesłać dokumentację medyczną do towarzystwa ubezpieczeniowego i za jakiś czas otrzymamy pieniądze, ale w przypadku błędów medycznych to nie takie proste. Szpitale czy kliniki mają obrońców, którzy specjalizują się w każdym przypadku, więc walka z nimi nie ma najmniejszego sensu, lepiej odpuścić.
ODPOWIEDZ